Wszystkie prezenty rozdane, Ziemia przemierzona wzdłuż i wszerz. Koniec z wdrapywaniem się na dachy i zjeżdżaniem po kominach. Sanie oddane do serwisu, renifery nakarmione i wyczesane.
Gdyby było możliwe pokonanie kuli ziemskiej w ciągu jednej doby, potrzeba by tyle kroków, ile przeciętny robi człowiek w ciągu całego życia. I nacisku na stopy odpowiadającemu setkom tysięcy ton.
Co się dzieje ze stopami przy tak dużym obciążeniu? Zwłaszcza zimą, w wysokich, ciepłych butach? Z jakimi zdarzeniami z naszego życia możemy je porównać?
Dodano: poniedziałek, 07 grudzień 2020.
w kategorii Wszystkie, Podochirurgia
7 prostych ćwiczeń wystarczy, by wzmocnić mięśnie, stawy i więzadła w Twoich stopach.
Czy wiesz, że stopy wyposażone są w 38 malutkich, głęboko ukrytych mięśni, o których na co dzień w ogóle nie pamiętamy? Nie ćwiczymy ich nawet podczas treningów na siłowni czy uprawiania sportu. A dowiadujemy się o ich istnieniu dopiero gdy ból nie pozwala nam założyć ulubionych butów czy nawet postawić kroku bez lęku.
7 prostych ćwiczeń wystarczy, by wzmocnić mięśnie, stawy i więzadła w Twoich stopach. Kluczem do sukcesu jest ich regularne powtarzanie. Na szczęście nie wymagają one szczególnych przygotowań ani specjalnego miejsca. Możesz je wykonywać w domu, na plaży, podczas przerwy w pracy.
Dodano: poniedziałek, 10 sierpień 2020.
w kategorii Wszystkie, Podochirurgia
Czego medycyna chińska uczy nas o stopach?
Czy zastanawiasz się, dlaczego Twoje pięty są suche, czy po prostu smarujesz je kremem? Czy przykrywasz pod lakierem przebarwione, łamliwe paznokcie?
Latem spoglądasz na stopy bardzo często. W końcu zakładasz sandały i odsłaniasz na widok publiczny zwykle zakryte części ciała. Czy myślisz i dbasz o nie równie pieczołowicie jesienią i zimą? A jeśli stan Twoich stóp odzwierciedla to, co dzieje się w całym organizmie? Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) ma dla Ciebie kilka ciekawostek i wskazówek.
Dodano: sobota, 27 czerwiec 2020.
w kategorii Wszystkie
Plantar fibromatosis
Włókniak (fibroma) podeszwy to guzek zbudowany z włóknistej tkanki, powstający na podeszwie stopy. Pomimo, że jest łagodny, często daje znaczne dolegliwości bólowe i dyskomfort podczas chodzenia.
Fibromy podeszwy częściej występują u mężczyzn, zwykle po 30 roku życia. Czasami występują obustronnie (25% pacjentów) lub po kilka guzków na jednej stopie. Wtedy mówi o chorobie Ledderhose’a albo fibromatozie.
Dodano: czwartek, 11 kwiecień 2019.
w kategorii Wszystkie, Podochirurgia
Kinesiotaping podologiczny
Nieznośny ból stopy przy wchodzeniu po schodach.... Skręcona kostka na weselu.... W ulubionych butach bolą halluksy.... Nie mogę biegać ani jeździć na rowerze....
Brzmi znajomo? Spróbuj podotapingu – przyniesie ulgę w bólu, zmniejszy obrzęk, przyspieszy gojenie, szybko wrócisz do pełnej aktywności!
Co to jest podotaping?
Widziałeś może sportowców z kolorowymi plastrami barkach, łydkach, szyi? A może znajomy po wizycie u fizjoterapeuty chwalił się, że już nie boli i pokazywał z dumą taśmę na plecach? Te kolorowe plastry to tapy a wiedza jak je stosować to kinesjotaping, po polsku plastrowanie dynamiczne. Metoda ta powstała w latach 70. XXwieku w Japonii w oparciu o gruntowną wiedzę medyczną, anatomiczną i biomechaniczną. Podotaping to plastrowanie w dolegliwościach stopy i stawu skokowego.
Dodano: środa, 31 październik 2018.
w kategorii Wszystkie, Podochirurgia