Blog Tag: Leczeniem kolagenem

Podaruj swoim stopom luksusową rozkosz z pedicure New York

W gorączce codziennych obowiązków często zapominamy, że nasza aktywność jest uzależniona od zdrowych i zadbanych stóp. Luksusowy zabieg pedicure New York, inspirowany doświadczeniami amerykańskich klinik podologicznych i spa, oferuje regenerację, odświeżenie, poprawę elastyczności i minimalizuje uczucie zmęczenia i ciężkości. W naszej placówce został wzbogacony o Gunaphorezę, pozwalającą na wysycenie skóry i głębszych tkanek kolagenem i witaminami.

Czytaj dalej

Bo ja mam za krótkie żyły…

Tak mówi wielu pacjentów, którzy zgłaszają się na badanie USGDoppler kończyn dolnych. Praktycznie w każdej rodzinie znajdzie się mama czy babcia, która ma problemy z żylakami. Dlatego najczęściej to żyły są obarczane winą za bóle nóg i w pewnym sensie stały się markerem chorób kończyn dolnych.

W popandemicznym świecie wiele osób obawia się zakrzepicy żył głębokich, której jednym z objawów jest ostry ból kończyn dolnych a konsekwencje w postaci zatoru płucnego mogą być tragiczne. Wielu lekarzy nadal zleca badanie D-dimerów, które nie daje jednoznacznej odpowiedzi czy zakrzepica występuje. Potwierdzenie można uzyskać dopiero w USGDoppler. 

Co powoduje, że „żyły są za krótkie”? 

Czytaj dalej

Mezoterapia kolagenowa kręgosłupa

Jak kolagen może pomóc w leczeniu chorób kręgosłupa?

Czy tropokolagen ma zastosowanie wyłącznie w medycynie estetycznej? Czy służy tylko do wypełniania ubytków, uelastyczniania blizn, ujędrniania twarzy i szyi?

Czym jest kolagen?

Nasze ciało w dużej mierze składa się z tkanki łącznej. W zasadzie występuje ona wszędzie tam, gdzie akurat nie pojawiają się inne struktury albo sąsiadują ze sobą, np. jako otoczka włókien mięśniowych, element ścięgien i osłonek nerwowych, pomiędzy sąsiadującymi narządami. Jej podstawowym składnikiem jest kolagen, czyli białko zbudowane z 3 łańcuchów aminokwasów, skręconych w łańcuch. W zależności od miejsca występowania i pełnionej funkcji, skład tych łańcuchów może być różny, dlatego wyróżniamy około 30 typów kolagenu w ludzkim ciele. Ich nieprawidłowości są związane z różnymi chorobami genetycznymi, a zmiany ilościowe odpowiedzialne za procesy starzenia, zespoły bólowe, bliznowacenie i degenerację.

Czytaj dalej